Artaş

Artaş
Artaş

Artaş Holding 1977 yılında Süleyman Çetinsaya tarafından kurulmuştur. Gayrimenkul, perakende ve turizm sektörlerinde 45 yılı aşkın süredir faaliyet gösteren holding son yıllarda sanayi sektörüne de adım atmıştır.

Holding, “Avrupa Konutları” markası ile konut piyasasında markalaşmanın öncülerindendir. Konutun ötesinde peyzajı ve sosyal donatıları ile nitelikli bir yaşam biçimi sunan projeleri ile örnek olmuştur. “Konutun Markası” olarak bilinen Avrupa Konutları, Tema İstanbul ve Vadistanbul markalarıyla toplam 35.000 konut üretmiştir.

Perakende ve turizm sektörlerinde de faaliyet gösteren holding, yönetimini üstlendiği alışveriş merkezleri ve işletmeciliğini yaptığı oteller inşa etmektedir. Toplam 6 alışveriş merkezi ve 10 otel projesi hizmettedir. Radisson ve Mövenpick gibi uluslararası konaklama markaları ile işbirliği yaparak Türk turizmine katkı sağlamaktadır.

Artaş Holding, 2022 yılı sonunda Türkiye’nin ilk çelik halat ve tel fabrikası Çelik Halat’ı devralarak sanayi sektörüne de adım atmıştır. Bugüne kadar 10 milyon metrekare inşaata imza atan Artaş Holding, her geçen gün büyüyerek yatırımlarına devam etmektedir.