Vakıf GYO

Vakıf GYO
Vakıf GYO

Türkiye'nin ilk Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Şirketi olarak 12 Ocak 1996 tarihinde kurulan Vakıf GYO, güçlü sermayesi, her geçen gün artan portföy büyüklüğü ve piyasa değerinin yanı sıra güvenilir ortaklık yapısı ile de sektörde önemli bir yere sahiptir. Türkiye'nin en büyük 2. bankası olan T. Vakıflar Bankası T.A.O.'nun hâkim ortağı olduğu Şirketimiz; gayrimenkullere, gayrimenkule dayalı projelere ve gayrimenkule dayalı sermaye piyasası araçlarına yatırım yaparak faaliyetlerini sürdürmektedir. 

Vakıf GYO, “Geleceğin Gücü, Geleceğin İnşası” temel amacı doğrultusunda gelecek kuşaklara yaşanabilir bir dünya bırakma bakış açısını faaliyetlerinin temeline koyar. Entegre Stratejik Planlama çalışma modeliyle, Birleşmiş Milletler’in 17 Sürdürülebilir Kalkınma Amacı çerçevesinde; sosyal, ekonomik, çevresel ve ürün sürdürülebilirliğini odak noktasına alır. 

Sembol yapılarıyla sektörde değişime yön veren, referans bir kuruluş olma vizyonuna sahip Vakıf GYO, Türkiye’nin önemli şehirlerinin en merkezi yerlerine konumlandırdığı konut, ofis, lojistik ve turizm olmak üzere farklı segmentlerde portföy yönetimiyle arazi ve proje geliştirme çalışmaları yürütmektedir. Sermayedarlarının, yatırımcılarının, müşterilerinin ve çalışanlarının mutlu ve yüksek memnuniyet duyacağı bir şirket olmayı hedefleyerek, büyüme azmini kararlılıkla sürdürmektedir.